Ką šią vasarą lankėte Žemaitijos nacionaliniame parke?

2018-08-31 / Žemaitijos NP

Šių metų turizmo sezonas kaip niekada poilsiautojus lepino palankiais orais. Dar gegužę prasidėjusi šiluma džiugino iki pat rugpjūčio vidurio. Skubame apžvelgti kokie, buvo šie trys karščiausi vasaros mėnesiai Žemaitijos nacionaliniame parke.

Tiesiogiai dirbdami su lankytojais nesunkiai pastebime, kokių tikslų vedami jie atvyksta į parką, kuo domisi ir kas jiems palieka daugiausia įspūdžių.

Didžiausi turistų srautai paprastai prasideda birželio mėnesį ir tęsiasi iki Žolinės. Paskui lankytojų gerokai ima mažėti, ypač lietuvių. Tačiau esant palankiems orams vis dar sulaukiame nemažai poilsiautojų iš užsienio, kurie čia atkeliauja pavieniui (paprastai poromis) arba organizuotomis keliautojų grupėmis. Galima sakyti, kad užsieniečių turistų daugėja. Jie sudaro apie 20-26% visų lankytojų įvairiuose parko objektuose.

Labiausiai parku domisi turistai iš Vokietijos, Olandijos, Belgijos, Ispanijos. Išaugo lankytojų iš JAV, Prancūzijos, Šveicarijos srautai. Dažnas, paklaustas,  kodėl čia atvyko pamini, kad tiesiog keliauja per Baltijos šalis ir parkas yra pakeliui, kiti trumpai atsako, kad atvyko, nes nori aplankyti Šaltojo karo muziejų. O treti čia lankosi dėl gražios gamtos ir pažintinių takų.

Verta paminėti, kad ir lietuviai parką vis dažniau atranda keliaudami poilsiauti į Palangą, ilsėdamiesi ten ar grįždami namo. Galima teigti, kad pasyvų poilsį prie jūros, turistai vis dažniau derina su pažintiniu ir aktyvių poilsiu Žemaitijos nacionaliniame parke. Taip pat vis daugiau vilniečių ir kauniečių atranda poilsį šioje saugomoje teritorijoje.

Šiais metais populiariausi poilsiautojų traukos objektai buvo Platelių ežeras, Šaltojo karo muziejus ir dviračių takas aplink Platelių ežerą. Dėl karščių ilgą laiką ežero pakrantės buvo nugultos poilsiautojų, jis visus traukė maloniai šaltu ir gaivinančiu vandeniu. Atliekant lankytojų monitoringus per dieną vienoje maudykloje buvo užfiksuojama daugiau nei 200 poilsiautojų.

Šaltojo karo muziejus – unikalus, šiek tiek grėsmingas ir paslaptingas objektas. Tad nenuostabu, kad turistus traukia, nes sukelia įvairias emocijas,  pradedant nuostaba, susižavėjimu ir baigiant baime. Šis objektas populiarus tiek tarp turistų lietuvių, tiek tarp užsieniečių. Čia yra atvežama vis daugiau organizuotų lankytojų iš svečių šalių grupių, kurios į Lietuvą atvyksta  kruiziniais laivais. Pernai iš viso buvo atvežtos 52 grupės, o šiais metais iki rugpjūčio vidurio –  jau 54,  ir dar numatoma mažiausiai 10.

Dviračių takas aplink Platelių ežerą taip pat šiemet labai traukė aktyvaus poilsio mėgėjus.  24 kilometrų ilgio takas yra tinkama pramoga, net turint tik vieną poilsio dieną. Dėl šios priežasties jis tampa vis populiaresnis savaitgaliais. Lankytojai juo važiuoti pradeda jau nuo ankstyvo pavasario, jei tik pasitaiko gražesnis oras. Taip savo laisvalaikį leidžia ir jaunos poros, ir šeimos su vaikais, ir draugų kompanijos. Pastebime, kad ir įmonės darbuotojų išvykoms renkasi būtent pasivažinėjimą dviračiais aplink ežerą lydint gidui. Monitoringo duomenimis, per dieną, esant  palankiam orui, taku pramina iki 400 dviratininkų.

Bendrai vertindami šių metų turistų srautus,  manome, kad parke jų lankėsi gerokai daugiau nei praėjusiais metais. Tam daugiausiai įtakos turėjo karšti ir atostogoms palankūs orai. Džiaugiamės, kad mūsų saugomą teritoriją atranda vis daugiau darniuoju turizmu besidominčių keliautojų.

 

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Rovena Augustinė

 

Scroll to top