Išvyka pas paslaugų teikėjus dėl Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklo

2023-08-04 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP) produkto ženklas skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus turizmo plėtros šioje saugomoje teritorijoje. Šis ženklas padeda keliaujantiems atrasti, o vietos žmonėms populiarinti savo bendruomenių projektus ir paslaugas, kurios atitinka pagrindines darnaus vystymosi vertybes.

Sertifikavimo procesas paprastas: užpildyti paraišką, pridėti dokumentą, įrodantį veiklą saugomoje teritorijoje, pateikti ŽNP direkcijai. ŽNP produkto ženklo komisija priima sprendimą dėl ženklo suteikimo. Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklas suteikiamas penkeriems metams. Po penkerių metų produkto ženklo turėtojai vėl gali teikti paraišką ir resertifikuoti savo teikiamas paslaugas ir produktus.

Šių metų rugpjūčio 3 d. Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklo komisijos, kuriai vadovauja direktorius Ramūnas Lydis, nariai surengė išvyką pas paslaugų teikėjus, kurie buvo pateikę paraiškas resertifikuoti, taip pat sertifikuoti savo paslaugas.

Pirmiausiai ŽNP produkto ženklo komisija aplankė Plateliuose apgyvendinimo paslaugas teikiančius Dariaus Šilenskio svečių namus „Platelių parkas“, taip pat Editos Plataunienės kaimo turizmo sodybą, kurioje taip pat teikiamos apgyvendinimo paslaugos.

Paplatelės kaime, rytinėje Platelių ežero pusėje, buvo apžiūrėta ir įvertintos teikiamos apgyvendinimo paslaugos Vaidos Sipavičienės kaimo turizmo sodyboje „Grigaliaus sodyba“ bei poilsio namuose „Šienainis“. Šios apgyvendinimo įstaigos šeimininkai papasakojo, ką sutvarkė, neseniai įsigiję šiuos poilsio namus, pasidalijo ateities planais, ką dar žada įgyvendinti.

Buvo aplankytos Plokščių kaime esančios Vytauto Danieliaus Jankauskio „Plokštinės stovyklavietė“ ir to paties pavadinimo Pranciškaus Jankausko stovyklavietės, įvertintos čia teikiamos turistinės stovyklos paslaugos.

Komisija apžiūrėjo ir Paplatelės kaime įsikūrusią Virginijaus Leliugos kaimo turizmo sodybą „Po ąžuolais“ ir įvertino čia teikiamas apgyvendinimo, maitinimo, turistinio inventoriaus, sveikatinimosi (vandens pramogų) paslaugas.

Paplatelės kaime apgyvendinimo, turistinio inventoriaus nuomos, renginių organizavimo ir tradicinės pirties programos edukacijos paslaugas teikia apartamentų kompleksas „Saulės slėnis“, kuriame taip pat apsilankėme.

Nutarta sertifikuoti ir resertifikuoti visus aplankytus paslaugų teikėjus, kai kuriems nurodžius savo teikiamas paslaugas užregistruoti Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje (VVTAT).

Sveikiname naujai sertifikuotus ir resertifikuotus, po penkerių metų vėl įvertintus, paslaugų teikėjus. Dėkojame visiems, skyrusiems savo laiko ir priėmusiems bei papasakojusiems apie savo teikiamas paslaugas.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija tikisi produktyvaus bendradarbiavimo su savo partneriais, Žemaitijos nacionalinio parko ženklo turėtojais.

Šiuo metu Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklas suteiktas 55 paslaugų ir produktų teikėjams.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus gidė Aušra Brazdeikytė

Scroll to top