Išvyka pas paslaugų ir produktų teikėjus dėl Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklo

2022-08-10 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP) produkto ženklas skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus turizmo plėtros šioje saugomoje teritorijoje. Šis ženklas padeda keliaujantiems atrasti, o vietos žmonėms populiarinti savo bendruomenių projektus ir paslaugas, kurios atitinka pagrindines darnaus vystymosi vertybes.

Sertifikavimo procesas paprastas: užpildyti paraišką, pridėti dokumentą, įrodantį veiklą saugomoje teritorijoje, pateikti ŽNP direkcijai. ŽNP produkto ženklo taryba priima sprendimą dėl ženklo suteikimo. Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklas suteikiamas penkeriems metams. Po penkerių metų produkto ženklo turėtojai vėl gali teikti paraišką ir resertifikuoti savo teikiamas paslaugas ir produktus.

Šių metų rugpjūčio 9 d. Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklo tarybos, kuriai vadovauja direktorius Ramūnas Lydis, nariai surengė išvyką pas paslaugų ir produktų teikėjus, kurie buvo pateikę paraiškas resertifikuoti savo paslaugas ir produktus. Pirmiausiai komisija nuvyko į Stirbaičių kaime esantį Aušros Pupkevičienės ožkų sūrių ūkį. Paragavome iš Saaneno veislės ožkų pieno pagamintų brandintų sūrių, šeimininkai parodė lauke besiganančią apie 40 ožkų bandą.

Aplankėme ir Laumalenkų kaime, tarp dviejų ežerų – Žiedelio ir Ilgio – įsikūrusią Povilo Sukausko turistinę stovyklą. Sodybos šeimininkas supažindino su šioje vietoje teikiamomis turistinės stovyklos paslaugomis. Visai netoli šios stovyklos – paukščių stebėjimo vieta – namelis ant Ilgio ežero kranto, tad čia atvykę poilsiautojai keliaudami „pylių“ taku (ant medžių pažymėtos mėlynos antys) gali ne tik surasti šią vietą, bet ir stebėti paukščius. Tam padės ir naujai įrengti stendai su informacija apie paukščius ir Ilgio botaninį-zoologinį draustinį.

Išvykos metu ŽNP produkto ženklo taryba aplankė ir įvertino Paplatelės kaime viloje „Plokštinė“ teikiamas apgyvendinimo ir turistinio inventoriaus nuomos paslaugas, taip pat Algirdo Plokščio turistinėje stovykloje teikiamas turistinės stovyklos paslaugas.

Nutarta resertifikuoti, t. y. suteikti ŽNP produkto ženklą dar penkeriems metams, aplankytus ŽNP paslaugų ir produktų teikėjus.

Šiuo metu yra 54 paslaugų ir produktų teikėjai su ŽNP produkto ženklu.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus gidė Aušra Brazdeikytė

Scroll to top