Išvyka į kaimo turizmo sodybas Plateliuose ir Užpelkiuose

2017-01-10 / Žemaitijos NP

Nors už lango žiema ir lankytojų į Žemaitijos nacionalinį parką tokiu metų laiku užklysta vos vienas kitas, tačiau keli mėnesiai netruks prabėgti, ir turizmo sezonas prasidės. Jam reikia ruoštis iš anksto. Todėl sausio 10 dieną Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų aptarnavimo skyriaus darbuotojos, norėdamos susipažinti su parke teikiamomis paslaugomis, apsilankė keliose kaimo turizmo sodybose Plateliuose ir Užpelkiuose. Šių sodybų šeimininkų teikiamoms apgyvendinimo paslaugoms yra suteiktas Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklas. Ženklas suteikiamas prekių gamintojams ir paslaugų teikėjams, kurie savo veiklą laiko neatsiejama nuo saugomų teritorijų plėtros tikslų ir deda pastangas mažinti savo veiklos poveikį aplinkai. Šiuo ženklu siekiama atkreipti keliautojų dėmesį į produktus ir paslaugas, skatinančias kultūrinio ir gamtinio paveldo pažinimą, tradicinių amatų ar kultūrinių vertybių tąsą.

Išvykos metu buvo aplankytos šios kaimo turizmo sodybos: Marytės ir Kęstučio Katkų sodyba Užpelkių kaime; Jono Šečkaus sodyba „Poilsis pas Joną“, Antano Razgaus sodyba, Julijos ir Broniaus Staponkų sodyba, „Mortos svečių namai“ bei „Audronės svečių namai” – Plateliuose, Ežero gatvėje.

Maloniai nustebino teikiamų apgyvendinimo paslaugų kokybė ir sodybų šeimininkų šiltas bendravimas, dalijimasis savo patirtimi ir sumanymais. Sodybų šeimininkų planuose – teikti kokybiškas paslaugas lankytojams, juos supažindinti su parko gamtos ir kultūros vertybėmis, lankomais objektais, parko direkcijos teikiamomis paslaugomis, taip pat iki turizmo sezono pradžios atlikti reikalingus remonto darbus, susitvarkyti sodybų aplinką.

Iki turizmo sezono pradžios planuojame aplankyti ir kitas kaimo turizmo sodybas, kurių parko teritorijoje priskaičiuojama 30, bei kitas apgyvendinimo įstaigas.

 

Lankytojų aptarnavimo skyriaus specialistė (gidė) Aušra Brazdeikytė

Scroll to top