Ilgąjį savaitgalį poilsiautojai plūstelėjo į Platelius

2015-07-21 / Žemaitijos NP

Nuvilnijo nuošė ilgasis šventinis savaitgalis, visus pradžiuginęs saulėtais karštais orais. Ne tik Palanga buvo perpildyta poilsiautojais, tačiau ir į Platelius jau nuo penktadienio pavakarės automobiliai nenutrūkstamu srautu riedėjo link ežero, o ką jau kalbėti apie šeštadienį ir sekmadienį. Vieni nakvynę buvo užsisakę iš anksto, tad daug rūpesčių atvažiavus nekilo. Tačiau tie, kurie sugalvojo atvažiuoti paskutinę minutę, kreipėsi į Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Platelių lankytojų centrą, prašydami padėti surasti nakvynės vietą, bet kokią, kad ir ne ant ežero kranto. Parke yra 30 kaimo turizmo sodybų. Laisvų neužsakytų vietų jose beveik nebebuvo likę, o ir iš anksto neužsakytos greitai užsipildė. Turistinėse stovyklose ir stovyklavietėse, kurių parke priskaičiuojama šešiolika, taip pat buvo pilna žmonių, ištroškusių šilumos ir maudynių. Viešbutyje ir penkiuose poilsio bei svečių namuose laisvų vietų taip pat nebegalėjai rasti, nebent kokiai vienai nakčiai.

Džiaugėsi ir aktyvaus poilsio mėgėjai. 24 km ilgio dviračių take aplink Platelių ežerą tai viena, tai kita kryptimi dviračiais važiavo ir dideli, ir maži. Patys mažiausieji keliautojai buvo vežami ant dviračių bagažinių esančiose kėdutėse arba specialiuose prie dviračių prikabintuose vežimėliuose.

Plateliuose ilgąjį šventinį savaitgalį dirbo 4 kavinės, rytinėje ežero pusėje, Paplatelės kaime, – restoranas ir kavinė. Šeštadienį ir sekmadienį jose buvo pilna žmonių, ypač Platelių jachtų klubo kavinėje. Pasak jachtų klubo darbuotojos, vien per sekmadienį buvo pagaminta 80 litrų šaltibarščių.

4 Platelių maisto prekių parduotuvės per vasarą dirba iki 20 -22 val. Pirkėjų per ilgąjį savaitgalį jose taip pat netrūko.

Iš lankytojų , užsukusių į Platelių lankytojų centrą, išgirdome visokių klausimų, ypač apie stovyklavimą prie Platelių ežero. Buvo norinčių pasistatyti palapinę ir stovyklauti Platelių ežero salose. Turime priminti, kad Žemaitijos nacionalinis parkas yra saugoma teritorija, kurioje reikia laikytis Žemaitijos nacionalinio parko lankymo taisyklių, su kuriomis galite susipažinti parko tinklalapyje: http://www.zemaitijosnp.lt, arba atvykę į Platelių lankytojų centrą.

 

Aušra Brazdeikytė,

ŽNPD Platelių lankytojų centro administratorė

Scroll to top