Gidės Žemaitijos nacionalinio parko direkcijoje

2017-02-21 / Žemaitijos NP

Vasario 21 d. minima Tarptautinė gido diena. Tikriausiai, daugeliui yra tekę susidurti su šio amato specialistais ir stebėtis, kiek daug jie žino ir geba perteikti klausytojams. Žemaitijos nacionalinio parko direkcijoje taip pat dirba net keli gidai, tikri savo srities žinovai. Jie stebina savo žinių gausa ir be galo įdomiomis ekskursijomis. Norime juos pasveikinti profesinės dienos proga ir papasakoti apie jų veiklą lankytojams, kurie planuoja savo keliones ir nori, kad jos būtų įdomios.

Bene daugiausiai apie visus parko objektus žinių sukaupusi yra gidė Aušra Brazdeikytė. Visus lankytojus Platelių lankytojų centre ji pasitinka su šypsena ir žemaičių kalba. Direkcijoje Aušra dirba jau nuo parko įsteigimo pradžios. Ji yra be galo universali ir žino visas įdomiausias detales apie kiekvieną parko objektą ir geba patenkinti net žingeidžiausių lankytojų poreikius. Ji veda ekskursijas po visą teritoriją tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Kita, ilgametė parko direkcijos darbuotoja – gidė Dalia Jakštienė, lankytojus pasitinka buvusioje Platelių dvaro sodyboje įrengtose ekspozicijose. Ji turi sukaupusi didžiulį žinių bagažą apie Platelių dvaro istoriją, žemaičių krašto kultūrą, papročius, etnografiją, Užgavėnių šventę ir kt. Ekskursijų metu iš jos išgirsite daugybę išmoningų pasakojimų, juokingų nutikimų ir pokštų.

O viename populiariausių objektų parke – Šaltojo karo ekspozicijoje, visais metų laikais lankytojus pasitinka gidės Ilona Urnikienė ir Judita Šatkauskienė. Šios gidės po Šaltojo karo istorinį laikotarpį ir požeminę raketų paleidimo bazę Plokštinėje nardo kaip žuvys. Lankytojai išsižioję klausosi jų pasakojamų tikrų ir anekdotinių atsitikimų, kraupsta išgirdę šiurpius nutikimus ir kiekvienas po ekskursijos išsineša dalelę jų suteiktos informacijos.

Visos gidės ne tik kiekvienais metais tobulina savo įgūdžius, bet daugiametę patirtį ir žinias perduoda kitiems. Moko ekskursijų vedimo paslapčių jaunuosius dar tik besimokančius su lankytojais dirbti kolegas ir vasaros sezono metu trumpam įsidarbinusius studentus.

Linkime joms ir toliau išlikti smalsioms, energingoms ir visiems skleisti pažinimo šviesą!

 

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rovena Augustinė

Scroll to top