„Geroji Suomijos patirtis” #UniGreen. Kelionė į Suomiją 2017. 08.21-08.25

2017-08-31 / Žemaitijos NP

 

Vykdant V-A Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 m. programos finansuojamą projektą LLI-010 „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“ (UniGreen) Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojai drauge su kitais partneriais iš Latvijos ir Lietuvos 2017-08-21 d. vyko į Suomiją.  Keliavo 34 žmonės.  Vizito tikslas – aplankyti Suomijos nacionalinius parkus, draustinius ir jų turizmo objektus, pritaikytus žmonėms su negalia.

Komandiruotės metu buvo aplankyti Laajalahti gamtos draustinis, čia esanti gamtos mokykla, kurioje organizuojami užsiėmimai, pamokos moksleivių grupėms, Nuusko nacionalinis parkas, Aulanko gamtos draustinis bei Puurijarvi- Isosou nacionalinis parkas.  Išvardintuose parkuose, draustiniuose kartu su gidais buvo apkeliauti įvairaus ilgio pažintiniai takai,  kurie yra pritaikyti negalią turintiems žmonėms. Nuukso nacionaliniame parke pažintiniu taku lydėjo ne tik gidė, bet ir neįgaliojo vežimėlyje sėdėjusi mergina, kuri projekto dalyviams  pasakojo, kas jos manymu pažintiniame take yra gerai ar blogai, kaip ji jaučiasi.  Kelionės metu buvo aplankyti ir pažintiniuose takuose išsidėstę turizmo objektai –  apžvalgos aikštelės, platformos, kuriomis gali naudotis ne tik masės žmonių, tačiau ir neįgaliojo vežimėlyje esantys žmonės. Taip pat aplankytos ir  ekspozicijos,  kurios yra  pritaikytos negalią turintiems žmonėms. Ekspozicijose aprašymai pateikiami Brailio raštu. Keliautojai su negalia gali paliesti ekspozicijose esančius eksponatus,  išgirsti aplinkos, gyvūnų skleidžiamus garsus.

Komandiruotė, trukusi 5 dienas, buvo labai įdomi ir naudinga.  Kelionės dalyviai pamatė, kaip turizmo infrastuktūra yra pritaikyta negalią turintiems žmonėms, pasisėmė patirties, idėjų, kurios bus panaudotos Žemaitijos nacionaliniame parke, įrengiant turizmo infrastuktūrą, pritaikytą neįgaliesiems.

Visuomenės informavimo specialistė

Toma Mikutaitė

 

 

 

 

Scroll to top