Gamtinė edukacija Žemaitijos nacionaliniame parke

2023-11-24 / Žemaitijos NP
Informaciją iliustruojanti nuotrauka

Viena iš Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos veiklos funkcijų yra šviečiamoji veikla ir gamtos bei kultūros paveldo ir jo apsaugos propagavimas. Įgyvendindama šias užduotis, direkcija organizuoja įvairaus pobūdžio edukacinę veiklą. Viena iš jų – gamtinės edukacinės programos, skirtos mokinių grupėms. Programų metu ugdomas gamtosauginis požiūris į mus supančią aplinką, skatinamas kultūrinis mokinių sąmoningumas, lavinamas pastabumas ir kt. Džiugu, kad į Žemaitijos nacionalinį parką dalyvauti gamtinėse veiklose atvyksta moksleiviai iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių.

Direkcija yra parengusi 5 gamtines edukacines programas: „Bebro trobelė“, „Medžių pažinimas“, „Pažink Žemaitijos nacionalinį parką žaisdamas“, „Gamtos ir kultūros takais po Žemaitijos nacionalinį parką“, „Atrask Žemaitijos žemės slėpinius“. Dvi iš jų – „Gamtos ir kultūros takais po Žemaitijos nacionalinį parką“ ir „Atrask Žemaitijos žemės slėpinius“  –  yra teikiamos per kultūros paso programą. Organizuojamų programų metų moksleiviai keliauja pažintiniais takais, aplanko interaktyvią ekspoziciją „Žemaitijos žemės slėpiniai“, aktyviai leidžia laiką gamtoje, atlieka komandines užduotis, žaidžia žaidimus, kurių metu susipažįsta su parko gamtinėmis – kultūrinėmis vertybėmis, juos supančia gamta ir kt. Užsiėmimai yra pritaikyti  įvairaus amžiaus vaikų grupėms. Esant blogam orui veiklos organizuojamos Platelių lankytojų centro ekspozicijoje „Žemaitijos žemės slėpiniai“.

Iki šių metų lapkričio 20 d. gamtinėse programose iš viso dalyvavo 698 vaikai ir 92 suaugusieji. Daugiausiai moksleivių – 427 dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pažink Žemaitijos nacionalinį parką žaisdamas“. Kultūros paso programas rinkosi 205 moksleiviai ir 23 suaugusieji. Daugiausiai dalyvių sulaukėme iš Klaipėdos (187 moksleiviai ir 19 suaugusių), Mažeikių (167 moksleiviai ir 31 suaugęs), Plungės (130 moksleivių ir 12 suaugusių) ir Telšių (116 moksleivių ir 15 suaugusių). Edukacijose dalyvavo ir moksleiviai iš Šiaulių, Jurbarko, Kretingos, Kelmės, Raseinių,  Šilutės, Joniškio, Radviliškio, Panevėžio, Skuodo miestų ir rajonų. Daugiausiai gamtines programas rinkosi pradinių klasių moksleiviai.

Džiugu, kad švietimo įstaigos didelį dėmesį skiria gamtosauginiam švietimui, atvyksta į Žemaitijos nacionalinį parką, dalyvauja netradicinėse pamokose gamtinėje aplinkoje. Primename, kad gamtinius edukacinius užsiėmimus, kultūros paso edukacijas organizuojame visus metus. Tad kviečiame atvykti ir sudalyvauti netradicinėse pamokose, kurių metu vaikų grupės ne tik susipažins su Žemaitijos nacionalinio parko gamtinėmis – kultūrinėmis vertybėmis, bet ir bus skatinami mylėti bei vertinti gamtą.

Toma Vilė

Visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai)

Scroll to top