Filmo apie Žemaitiją pristatymas

2019-05-03 / Žemaitijos NP

2019 m. balandžio 26 d.  Platelių dvaro svirne pristatytas naujas filmas ,,Žemaitija“.

Filmo scenarijaus autorius ir prodiuseris Algirdas Žvinakevičius, režisierė Asta Giraitytė, operatorius Vytas Jankevičius, montažo režisierė Tatjana Ponikarčiuk. Filmas buvo sukurtas VšĮ „TV Europa“ dalinai finansuojant Lietuvos Kultūros tarybai.

Filmo pristatyme dalyvavo operatorius Vytas Jankevičius. Renginio dalyviams filmas patiko, ne vienas plateliškis filme pamatė save, savo krašto apylinkes, tradicinę Užgavėnių šventę. Menininkas Antanas Vaškys filmo operatoriui ir gamtininkui padovanojo ,,nenustatytos rūšies“ medinį paukštį.

Filmas siūlo atrasti Žemaitiją – unikalų ir labai savitą Lietuvos regioną, kuris pirmą kartą buvo paminėtas 1219 m., kai du žemaičių kunigaikščiai dalyvavo taikos sudaryme tarp Lietuvos ir Voluinės-Galicijos kunigaikštysčių. Filmą sudaro šešios dalys: Žemaitijos etnografinis regionas ir kalba, žemaičių dainos ir giesmės, Žemaitijos kraštovaizdis; Žemaitijos architektūra, žemaičių rūbai, papročiai ir tradicijos.

Filmo autoriai viliasi, kad papasakota Žemaitijos istorija sustiprins kartų dialogą, svarbų lietuviškų tradicijų, papročių, kultūros vertybių išsaugojimui.

Filmas bus pristatomas ne tik Žemaitijos regione, bet kituose Lietuvos miestuose, pristatymuose dalyvaus filmo kūrėjai bei dalyviai. Filmą planuojama rodyti „Lietuvos ryto“ bei regioninėse televizijose.

Šis filmas yra didelio projekto „Lietuva. Etnografiniai regionai”, skirto Lietuvos šimtmečiui, dalis.

Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus Vyriausioji specialistė

Aldona Kuprelytė

Scroll to top