Filmas apie Lietuvos tarmes

2020-01-22 / Žemaitijos NP

Praėjusį penktadienį Platelių dvaro svirne pristatytas filmas apie Lietuvos tarmes. Renginyje dalyvavo filmo „Visos tarmės gražiausios“ režisierius ir operatorius  Arvydas Barysas, viena iš teksto autorių prof. dr. Dalia Kiseliūnaitė (filmui tekstą rengė ir prof. habil. dr. Danguolė Mikulėnienė), filmo ,,herojai“ iš Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos.

Režisierius papasakojo filmo apie tarmes  atsiradimo istoriją, filmo ,,herojus“, prof. dr. Dalia Kiseliūnaitė apie tarmių svarbą šiuolaikinėje visuomenėje. Pasvalietė Greta Nogobodytė dainavo aukštaičių tarme, Aliona Alminienė, Austėja Alminaitė užvedė žemaitišką dainą. Arvydui Barysui už filmą dėkojo Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis, Marija Striaukienė,  Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Stasys Kasperavičius, Degaičių seniūnas Antanas Kontrimas, Plungės literatų kluboVingiorykštė“ atstovės Adelė Daukantaitė-Šeškauskienė ir Irena Stražinskaitė-Glinskienė, kiti renginio dalyviai.

Filmo apie tarmes prezentacija įvyko Vokietijoje, Vasario 16-osios gimnazijoje, 2020 sausio 16 d. filmas parodytas Dovilų etninės kultūros centre, Plateliuose rodytas tik trečią kartą. Filmo autorius nori filmą papildyti. Žiūrovai Plateliuose, dėkodami autoriui, pageidavo ir vylėsi, kad priedas bus skirtas žemaičių kalbai.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vyr. specialistė Aldona Kuprelytė

Scroll to top