Savanoriškos ežero stebėsenos seminaras

2017-04-14 / Žemaitijos NP

Ne tik mokslininkai, bet ir vietos gyventojai gali atlikti vandens telkinių monitoringą. Nes kas gi geriau pažįsta vandens telkinį, jei ne rytą ir vakarą prie jo praleidžiantis, sodybą įsikūręs ar kasmet stovyklaujantis žmogus. Tačiau kaip tą monitoringą atlikti, į ką reikia atkreipti dėmesį, kokius duomenis rinkti?

 

Įgyvendinant projektą „Ežerai ateičiai“ buvo parengta savanoriškos ežerų stebėsenos programa ‚Lake Watch‘ (Stebiu ežerą). Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia iš arčiau susipažinti su savanorišku ežero būklės stebėjimu. Patys programos ‚Stebiu ežerą‘ autoriai pristatys savanoriško monitoringo galimybes, paaiškins kaip tam pasiruošti. Praktiškai pasimokinsime atpažinti vandens augalus, bestuburius gyvūnus, iš arčiau pažvelgsime į juos pro mikroskopą. Dr. R. Paškauskas iš Klaipėdos universiteto papasakos apie mokslininkų vykdomus tyrimus Platelių ežere ir turimus duomenis.

 

Kviečiame š.m. balandžio 25 d. 10.00 val. atvykti į Savanoriškos stebėsenos programos ‚Lake Watch‘ seminarą, kuris vyks Dvaro arklidėje (Didžioji g. 24, Plateliai).

Renginys – lietuvių k., pranešėjai iš Latvijos kalbės rusų k.

Seminaro programa

Būtina išankstinė registracija tel. 8 684 92042 arba el.paštu: edita.lydiene@zemaitijosnp.lt

 

Seminaras organizuojamas įgyvendinant projektą Nr. LLIV-326 „Cross Border Cooperation for Sustainable Management of Lake Areas in Kurzeme and Lithuania“ („Lakes for Future“ Ežerai ateičiai), kurį finansuoja Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa 2007-2013 m.

 

 

Gamtos skyriaus vyr. specialistė

E. Lydienė

Scroll to top