Plungės socialinių paslaugų centro paroda

2017-04-14 / Žemaitijos NP

2016 m. kovo 22 d. 13 val.Platelių dvaro svirne įvyks Plungės socialinių paslaugų centro parodos atidarymas.

Plungės socialinių paslaugų centre nuo 2004  m. veikia Dienos užimtumo centras neįgaliesiems.  Šiuo metu Dienos centrą  lanko 33 neįgalieji iš Plungės miesto ir rajono. Centre su neįgaliaisiais dirba  socialiniai darbuotojai, užimtumo specialistai ir kt.  Dienos centre neįgalieji gali patys pasirinkti labiausiai jiems patinkančias veiklas: audimo, siuvimo, keramikos, muzikos, kt.

Audimo paslapčių moko audimo specialistė   Vida Vaškienė.  Audimo staklėmis ar audimo rėmeliais Centro lankytojai mokomi austi margaspalvius grindų ir sieninius kilimėlius, įvairias servetėles, takelius, peltakiuoti servetėles. Audimas svarbus yra ne tik meninės raiškos būdas, teikiantis buičiai ar aplinkos dekoravimui reikalingus daiktus, bet ir  puiki terapinė priemonė. Ritmiški audimo judesiai, spalvų derinimas atpalaiduoja, nuramina, įtraukia į audimo procesą. Austi  labiausiai  patinka šiems Centro lankytojams lankytojams: Karoliui Jurkšui, Pranui Razgui, Darijai Domarkaitei, Modestui Staponkui, Neringai Rimeikytei, Arūnui Žilinskui. Siuvimo subtilybių moko siuvimo specialistė  Diana Lisienko. Diana moko įvairių veiklų: siuvimo, siuvinėjimo, nėrimo, mezgimo, įvairių darbelių iš siūlų ir medžiagos. Neįgaliuosius mokoma siūti rankomis ir siuvimo mašinoms. Nuolatinio mokymo ir kruopštumo dėka neįgalieji išmoksta siūti staltieses, prijuostes, servetėles, pagalvėles, kitus buityje naudojamus siuvinius. Siuvimo subtilybių geriausiai išmoko: Kostas Šakinis, Egidijus Šalvis, Marius Endriuška, Sandra Untulytė. Keramikos meno  moko,  keramikos specialistė Toma Drungilienė.  Negalią turintis asmuo lipdydamas ne tik lavina rankų judesius, bet ir kūrybiškumą bei estetinį skonį. Molis yra be galo plastiškas, todėl šios medžiagos rutuliukas neįgalaus jaunuolio rankose gali labai greitai tapti blyneliu, karoliukui. Tai ypač svarbu, nes lankytojas pamato, kad jis daug ką gali pakeisti, kad jo rankose molio gabalėlis įgauna vis kitokius pavidalus ir tai nereikalauja labai daug pastangų. Centro lankytojai mokomi lipdyti įvairias vazeles, puodus, gėlių vazonėlius, žvakides, kitus keramikos gaminius. Keramikos užsiėmimuose savo  kūrybiškumą, gabumus atskleidė šie centro lankytojai:  Gedrius Glemža, Raminta Vildžiūnaitė, Danas Kupšys, Arvydas Rumša.

Lankydami Dienos užimtumo centrą neįgalieji mokosi pažinti gyvenimą, dirbti kartu, dalytis atsakomybe, padėti tiems, kuriems reikia pagalbos, ugdyti valią, lavinti vaizduotę, džiaugtis kūryba, didžiuotis savo darbo rezultatais.

 

Parodoje Platelių dvaro svirne eksponuojami Plungės socialinių paslaugų centro  lankytojų sukurti darbai.

 

Ekspozicija veiks 2016 m. kovo 17 d. – balandžio 14 d.

 

Maloniai kviečiame aplankyti.

 

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija

Plateliai, 2016

Scroll to top