Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo „Žybt“ paroda ,,Ilgesys”

2017-04-14 / Žemaitijos NP

Parodos atidarymas gruodžio 9 d. 13.30 val.

Ekspozicija veiks 2012 m.gruodžio 9 d. –

2013 m. sausio 20 d. Platelių dvaro svirne.                                               

Parodoje ,,Ilgesys” eksponuojamos Kristinos Paulauskaitės, Ilonos Vaitiekutės, Kęstučio Vaitkaus, Oksanos Šukienės, Janinos Navickaitės fotografijos.

 

Plungės ir Rietavo krašto fotoklubas „Žybt“

Fotoklubas „Žybt“ įkurtas tik 2011 m. pabaigoje. Tačiau mūsų kraštą nuo seno garsino Lietuvos fotomenininkų sąjungos Plungės skyrius, Plateliuose vykdavusios tarptautinės fotografijos parodos „Žmogus ir žemė“. Jau laisvoje Lietuvoje fotografų darbai eksponuoti 4-ojoje ir 5-ojoje Pasaulio žemaičių dailės parodose, kurias rengia Plungės kunigaikščio M. Oginskio rūmuose įkurtas Žemaičių dailės muziejus. Nuo 2007 m. Plungės viešoji biblioteka Miesto šventės metu rengia jau tradicine tapusią parodą „Fotoalėja“, 2010 m. pradėta rengti didžiulės apimties tarptautinė paroda „Plungės fotobienalė“. Tad buvo tik laiko klausimas, kada bus oficialiai įkurtas fotografų klubas. Ir tas laikas atėjo…

Klubas savo gretose turi ir patyrusių profesionalių fotografų, ir daug aktyvaus, gabaus bei darbštaus jaunimo. Per trumpą laiką organizuotos dvi grupinės parodos Rietave, surengta nemažai personalinių parodų. Jaunimas aktyviai dalyvauja fotografų veikloje internetinėje erdvėje, o ir pats klubas pildo savo svetainę www.fotozybt.lt . Stengiamasi paįvairinti kasdienį klubiečių gyvenimą: sumanyti naktiniai „pažybčiojimai“ Plungėje ir Rietave, saulėtą žiemos dieną surengta puiki „fotosesija“ ant Medvėgalio piliakalnio, svečiuotasi klubo autoriteto, buvusio Lietuvos fotomenininkų sąjungos Plungės skyriaus vadovo Kosto Slivskio namuose, kur susipažinta su jo sukaupta didžiule fototeka. Neseniai klubo atstovai lankėsi Latvijos mieste Saldus, kur Miesto šventėje fotografavo ir bendravo su šio miesto fotoklubo “ES DARU“ nariais.

Dabar visos fotoklubo „Žybt“ jėgos mestos dviejų didžiulių parodų – „Fotoalėjos“ bei „Plungės fotobienalės“ – rengimui. Klubo nariai čia bus ir dalyviai, ir rengėjai, ir pagalbininkai. Nes šios parodos – tai ne tik mūsų krašto fotografų pasididžiavimas, bet ir didžiulė atsakomybė.

 

Plateliai, 2012 m.

 

Scroll to top