Konkurso ,,Lietuvos spaudos fotografija 2013“ paroda

2017-04-14 / Žemaitijos NP

Plateliuose pristatoma Lietuvos spaudos fotografų klubo paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2013“. 2001 m. buvo įkurtas Lietuvos spaudos fotografų klubas, kuris vienija Lietuvos spaudos leidinių bei naujienų agentūrų fotografus. Vienas pagrindinių klubo uždavinių – kasmet surengti konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“, kurio rezultatas – paroda ir albumas, atspindintys platų ir visapusišką šalies gyvenimo vaizdą. Nuotraukose fotografai įamžina žmones, įvykius ir mus supančią aplinką. Šia idėja siekiama parodyti gyvenimą tokį, koks jis yra, jo nepagražinant, o tik perteikiant fotografų akimis, netikėtais rakursais.

Konkursas rengiamas ne tik klubo nariams, jis atviras visiems Lietuvos spaudos ar bendradarbiaujantiems spaudoje fotografams. Pirmą kartą konkursas vyko 2002 m., dalyvavo 70 autorių, konkursui pristačiusių daugiau nei 1500 nuotraukų. Konkurse gali dalyvauti tik Lietuvoje gyvenantys spaudos fotografai bei žurnalistai, bet turi turėti įrodymų, kad jų fotografijos publikuojamos spaudoje. Kiekvienas dalyvis vertinimo komisijai gali anonimiškai pateikti iki 100 fotografijų. Į komisiją kviečiami ir užsienio šalių atstovai, kad darbai būtų įvertinti objektyviai.

Parodoje „Lietuvos spaudos fotografija 2013“ buvo pristatyti geriausi 2012 metų darbai. Norą dalyvauti konkurse ir varžytis dėl geriausio kadro vardo pareiškė 161 fotografas, konkursui autoriai pateikė daugiau negu 5,5 tūkstančio fotografijų. Tarptautinė vertinimo komisija 12-oje konkursinių temų išrinko nugalėtojus ir atrinko daugiau nei 150 fotografijų, kurios pateko į metraštį „Lietuvos spaudos fotografija 2013“ ir parodą. Fotografijos buvo skirstomos ir vertinamos pagal temas: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Diplomatija“, „Kultūra“, „Europos metai“, „Pramogos“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Gamta“, „Spindesys“, „Fotopasakojimas“. Paroda buvo pristatyta 2013 m. gegužės mėnesio 10 d. Vilniaus rotušėje. Kiekvienos temos nugalėtojas buvo apdovanotas prizu „Auksinis kadras“. Dar yra vienas apdovanojimas – tai „Kolegų prizas“, kuriam nugalėtojo prizą siūlo patys fotografai.

2014 metais  birželio mėn. „Lietuvos spaudos fotografija 2013“ paroda atkeliavo į Plungę, o rugsėjo-spalio mėn. maža šios parodos dalis eksponuojama Platelių dvaro arklidėje.

 

Ekspozicija veiks rugsėjo 18 d. – spalio  31 d. Platelių dvaro arklidėje.

 

Kviečiame visus aplankyti.


Scroll to top