Antano Bernatonio tapybos ant langinių paroda

2017-04-14 / Žemaitijos NP

Parodos atidarymas 2015 m. birželio 26 d. 18 val.  Platelių dvaro svirne.

Ekspozicija veiks birželio 19 – liepos 14 d.  Platelių dvaro svirne.

 

Apie autorių

Antanas Bernatonis gimė 1937 m. Klaipėdoje. Nuo 1940 m. gyveno Plateliuose. Plateliuose baigė tuomet buvusią tik septynmetę mokyklą. Mokslus tęsė Salantuose. Palangoje baigė vidurinę mokyklą. Studijavo Lietuvos veterinarijos akademijoje, įsigijo veterinarijos gydytojo specialybę. Trumpai dirbo Plungės rajone. 1964 m. įstojo į aspirantūrą, 1968 m. apsigynė daktaro disertaciją. Dirbo Lietuvos veterinarijos mokslinio tyrimo institute Kaišiadoryse. Nuo 1982 m. Lietuvos veterinarijos akademijoje dėstė studentams, suteiktas docento vardas. Dabar pensininkas.

1987 m. Kaišiadoryse įkūrė ,,Verpetos” folkloro ansamblį, 1983 m. – Lietuvos veterinarijos akademijos folkloro ansamblį ,,Kupolė”.

Tapo seniai. Aliejumi tapytose mažo formato drobėse gamtos vaizdai, praeities kultūrinis kraštovaizdis – senos sodybos, koplytstulpiai ir kryžiai, bažnyčios… Parodose dalyvauja nuo 1975 m., darbai eksponuoti Vilniuje, Rumšiškėse, Kaune, Mosėdyje ir kt. Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys.

Ši paroda Plateliuose –  antroji. Parodoje menininkas pristato  ištapytas senas langines. „Išgelbėtos nuo ugnies, supuvimo, o nugrandžius nešvarumus atsiveria medienos faktūra, kuri sąlygoja piešinio siužetą ir kompoziciją. Esu kaip langinių gydytojas, gelbėtojas, o gelbėdamas nuo sunykimo pats užsikrėčiau langinių rinkimo ir tapymo aistra– esu kaip „ligonis””. Taip apie save ir tapytų langinių parodą sako Antanas Bernatonis, kuris ant surinktų langinių pradėjo tapyti 2013 m. Iš skirtingų Lietuvos regionų surinktos langinės tautodailininko dirbtuvėse iš naujo įkvepiamos naujam gyvenimui. Langinės jau buvo eksponuotos Kaune, Vilkijoje, Merkinėje, Žagarėje, Kaišiadoryse, Ringailiuose, Žiežmariuose, Klaipėdoje.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija

Plateliai, 2015

 

Scroll to top