Europos parkų dienos proga „žalioji pamoka“ Ylakiuose

2023-05-24 / Žemaitijos NP

Gegužės 24-oji Europos parkų diena. 1909 m. būtent šią dieną Europoje įkurti pirmieji devyni nacionaliniai parkai (Švedija). Parkus Europoje vienijanti EUROPARC federacija, šiais metais Europos parkų dieną kviečia minėti su šūkiu „Puoselėkime savo šaknis“.  Kaip teigia, Federacija, saugomos teritorijos yra būtinos norint išsaugoti turimą gamtos paveldą. Ateityje jos taip pat bus pagrindas, kuriuo remiantis, bus atkuriamos ir kuriamos naujos žaliosios erdvės, kad galėtume kovoti su klimato ir biologinės įvairovės krizėmis. O kadangi, gamtos paveldas yra ir mūsų tapatybės dalis, todėl turime atsakomybę ir džiaugsmą saugoti šį paveldą ateities kartoms.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kasmet prisideda prie kitų Europos parkų ir švenčia saugomoms teritorijoms skirtą šventę. Šiais metais šventė paminėta mokykloje. Vietoje, kur jaunajai kartai suteikiamos žinios ir lavinamas sąmoningumo jausmas.

Skuodo rajono Ylakių gimnazijoje „žaliosios pamokos“, kurioje dalyvavo 7-8 klasių mokiniai, metu, pristatytas Žemaitijos nacionalinis parkas. Lankytojų aptarnavimo skyriaus gidė Aušra Brazdeikytė mokiniams papasakojo kokiu tikslu įsteigtas Žemaitijos nacionalinis parkas ir kuo ypatingas parko perlu vadinamas Platelių ežeras. O lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rovena Augustinė kalbėjo apie fosforo ir azoto poveikį vandens telkiniams ir jų daromą žalą.

Pamokos pabaigoje visi jos dalyviai klausėsi pasakos apie Platelių ežerą ir „mezgė“ ekologinių ryšių tinklą. Edukacinio žaidimo tikslas parodyti, kad kiekvienas  gamtoje esantis gyvas ir negyvas jos elementas yra tarpusavyje susijęs nematomomis gijomis ir gyvena darnoje. Žmogus yra šio tinklo lygiavertė dalis, kuri irgi turėtų su kitais elementais gyventi darnoje, o ne traukyti esamas gijas ir kenkti gamtai savo buvimu…

Visus raginame, šią ir kitomis dienomis, puoselėti savo šaknis, kad ateities kartos turėtų kuo džiaugtis.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja(patarėja darbui su visuomene)

Rovena Augustinė

Scroll to top