Ekskursija aplink Ilgio ežerą dviračiais

2022-12-16 / Žemaitijos NP

Nors už lango žiema ir žemė užklota storais sniego patalais, tačiau netruks prabėgti keli mėnesiai, ir atšilus orams bei įsibėgėjus pavasariui, pats laikas pagalvoti apie keliones.

Ne vienas keliautojas spėjo išbandyti prieš trejus metus sukurtą 16,6 km ilgio maršrutą aplink Ilgio ežerą. Kuriant šį maršrutą norėjome pasiūlyti lankytojams keliones pėsčiomis ir dviračiais esamais keliais su minimaliais žymėjimais natūroje. Maršrutas veda  vaizdingomis apylinkėmis, atskleisdamas Žemaitijos nacionaliniam parkui būdingą miškingą, ežeringą, pelkėtą ir kalvotą kraštovaizdį. Keliaudami aplankysite 3 didžiausius parko ežerus – Ilgio (prie jo įrengta paukščių stebėjimo vieta), Beržoro ir Platelių, kitus lankytinus gamtinius ir kultūrinius objektus. Trasa yra pietvakarinėje Žemaitijos nacionalinio parko dalyje. Dalis jos sutampa su dviračių taku aplink Platelių ežerą (~7 km), likusi dalis veda esamais žvyrkeliais ir miško keliukais.

Trasą žymi ant medžių nupiešti mėlyni „giliukai“. Jie rodo trasos posūkius, padeda nenuklysti nuo maršruto.

Šiemet sukurtas ekskursijos aplink Ilgio ežerą aprašymas. Žemaitijos nacionalinio parko lankytojai, iki šiol savarankiškai keliavę pėsčiomis ir dviračiais šiuo maršrutu, kitais metais galės užsisakyti ekskursiją su Žemaitijos nacionalinio parko gidu, keliaujant aplink Ilgio ežerą dviračiais. Ekskursija užsakoma iš anksto, kreipiantis į Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos lankytojų centrą Plateliuose.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus gidė Aušra Brazdeikytė

Scroll to top