EDUKACINĖS PROGRAMOS „KALĖDŲ BELAUKIANT“ PLATELIUOSE

2019-11-12 / Žemaitijos NP

Nenumaldomai artėjant gražiausiai metų šventei Kalėdoms, skubame pakviesti vaikus ir suaugusius į Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos tradicinių amatų centre organizuojamas edukacines programas. Sukūrėme skirtingų edukacinių programų paketą „Kalėdų belaukiant“, kurį sudaro net 5 skirtingos edukacinės programos skirtos įvairaus amžiaus dalyviams. Edukacinių užsiėmimų metu pasirinktinai bus supažindinama su Advento ir Kalėdų papročiais bei tradicijomis, liejamos bičių vašku kvepiančios žvakės, ragaujami kalėdiniai čirviniai blynai, sviestiniai rageliai ar gaminami kūčiukai su spanguolių kisieliumi.

Edukacinės programos:

  1. Advento ir Kalėdų papročiai – visi vaikai su nekantrumu laukia meto, kai eglės įvairiaspalviais žaisliukais puošti kalėdinę eglę. Tačiau vis rečiau mūsų namus puošia gyva kalėdinė eglutė. O ir eglutės žaisliukai paprastai būna įvairiaspalviai ir plastikiniai. Kada ir iš kur pas mus atsirado Kalėdų eglutė ir tradicija ją puošti raudonskruosčiais obuoliais bei spalvingais saldainiais? Į šiuos klausimus atsakysime edukacinio užsiėmimo metu, o taip pat kartu pasigaminsime eglutės žaisliuką savo eglutei.

Edukacinis užsiėmimas skirtas  – ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1-4 klasių mokiniams iki 25 asmenų grupei. Reikalingos priemonės: saldainiai blizgančiais popierėliais, obuoliai. Kaina: 1 eur/asm.

  1. Kūčiukų kepimas – Jeigu dar nebandėte išsikepti pagrindinio Kūčių stalo gardėsio, atvykite pas mus. Amatų centre visi kartu minkysime tešlą, pagardintą aguonomis, lipdysime kūčiukus, tokios formos kokia kam patinka, šausime juos į senovinį duonkepį… O tada ragausime, užgerdami spanguolių kisieliumi.

Edukacinis užsiėmimas skirtas  – ikimokyklinio amžiaus vaikams ir mokyklinio amžiaus moksleiviams iki 25 asmenų grupei. Kaina: 2 eur/asm.

  1. Platelių dvaro sviestinis ragelis– Ar žinojote, kad Platelių dvare buvo kepamas prancūziškas ragelis? Kaip jis atsirado Plateliuose? Pagal kokį receptą buvo gaminamas? O svarbiausia, kokio skonio buvo šis ypatingas ir šiais laikais mėgstamas skanėstas? Tai sužinoti ir patiems išsikepti Platelių dvaro sviestinį ragelį galima sudalyvavus edukacinėje programoje.

Edukacinis užsiėmimas skirtas  – įvairaus amžiaus vaikų (iki 25 asmenų) ir suaugusių (iki 20 asmenų) grupėms. Kaina: vaikams – 3 Eur/asm.; suaugusiems – 4 eur/asm.

  1. Kalėdiniai čirviniai blynai – BLYNAI!!! Visi žinome čirvinius blynus – širdeles. O kodėl šie blynai ankščiau dar buvo vadinami „sausblyniais“ arba „bado blynais“? Edukacinės programos metu pademonstruosime šių blynų kepimą ant krosnies, jais vaišinsimės ir pasakosime, kokie buvo stalo papročiai senovėje bei tradiciniai kalėdiniai patiekalai.

Edukacinis užsiėmimas skirtas  – ikimokyklinio amžiaus vaikams ir mokyklinio amžiaus moksleiviams iki 25 asmenų grupei. Kaina: 2 eur/asm.

  1. Kvepiančios bičių vaško žvakės – bene pagrindinis visų švenčių atributas yra deganti ir maloniai kvepianti žvakė. Tad edukacinio užsiėmimo metu senoviniu liejimo būdu gaminsime ypatingas žvakes iš natūralaus medumi kvepiančio bičių vaško. Dalyviai sužinos, kas yra „žibinčius“ ir kodėl burokas kartais šviečia. Išgirs apie senovinius šviestuvus gyvenamiesiems ir ūkiniams pastatams bei daug kitų įdomių faktų kaip senovėje žmonės apsirūpindavo šviesa. Kiekvienas į namus išsiveš žvakę, kvepiančią bičių vašku ir vasara, o galbūt Kalėdomis…

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus vaikų ir suaugusiųjų grupėms iki 25 asmenų. Kaina: 20-30 Eur/grupei (kaina skiriasi priklausomai nuo grupės dydžio).

Į edukacines programas registruojama gruodžio mėnesiui.
Kontaktai užsakymams: Daiva Vaškienė – tel.nr. 865958314 arba el. paštas: daiva.vaskiene@zemaitijosnp.lt

Vykdami į edukacinius užsiėmimus, taip pat galite aplankyti šias Platelių lankytojų centro, Žemaitijos nacionalinio parko ir Šaltojo karo ekspozicijas. Daugiau informacijos: http://zemaitijosnp.lt/ekspozicijos/

Lankytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Scroll to top