Edukacija gamtoje

2015-07-14 / Žemaitijos NP

Pažintis su mus supančia aplinka prasideda tik peržengus namų slenkstį. Kieme čirškauja žvirblis, daržo lysvėj varlė tyko grobio, patvory veši kiečiai ir garšvų žiedynai, pilni nektaro vabzdžiams. Karštą dieną pasukę į mišką pajuntame gaivią vėsą. Mus pasitinka uogienojai, samanų, kerpių kilimai, miško paukščių trelės. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia pažinti miško gyvūnus Plokštinės pažintiniame take. Be to, čia vedamas edukacinis užsiėmimas „Miško gyvūnai“. Pažintinis takas prasideda nuo Šaltojo karo ekspozicijos automobilių stovėjimo aikštelės (Plungės r., Plokščių k.). Keliaujama 3 km pėsčiomis ir susipažįstama su Žemaitijai būdingais eglynais ir jų gyventojais. Edukacijoje dalyvavę Telšių vaikų globos namų auklėtiniai apžiūrėjo take įrengtus šikšnosparnių inkilus, ieškojo miško žvėrelių veiklos požymių. Vaikai mokėsi išmatuoti medžio aukštį, orientuotis miške bei žaidė aktyvius komandinius žaidimus.

 

Daug smagiau pažinti gamtą vykdant įvairias užduotis – tai patiria ne tik vaikai, bet ir pedagogai. Birželio 25 d. Platelių gimnazijos pedagogai iš arčiau susipažino su Plokštinės ekologinio ugdymo centro (Plungės r., Plokščių k.) aplinka. Norėdami įvertinti teritorijos panaudojimo ugdymo procesui galimybes, pedagogai vienai dienai patys tapo vaikais.

Pasiskirstę komandomis ieškojo kortelėse pavaizduotų augalų, mėgdžiojo miško giesmininkų balsus (kūrė paukščių chorą). Ieškodami paslėpto Lobio mokėsi orientavimosi gamtoje. Matematinėje rungtyje pedagogai sprendė nacionalinio parko pažinimo užduotis. Dalyviai galėjo gilinti įvairių mokomųjų dalykų (biologijos, matematikos, geografijos ir kt.) žinias, komandinio darbo ir bendravimo įgūdžius. Visos veiklos kartu buvo ir fizinio aktyvumo išbandymas. Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos savanorė Rovena ir mokytojai ne tik nuotaikingai pažino saugomą teritoriją, bet ši popietė įkvėpė ir naujų idėjų.

Gamta – tai viena didelė klasė, kurioje dėstomi skirtingi dalykai vienu metu.

Daugiau informacijos apie edukacinius užsiėmimus adresu www.zemaitijosnp.lt -> Turizmas -> Edukaciniai užsiėmimai.

Kraštotvarkos ir informacijos skyriaus

vyr. specialistė E. Lydienė

Scroll to top