Darbai vyksta #Unigreen projektas

2017-08-31 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija (ŽNPD) kartu su dar 11 partnerių iš Lietuvos ir Latvijos nuo šių metų gegužės 1-osios pradėjo įgyvendinti projektą LLI-010 „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“ („Unigreen“). Projektas finansuojamas V-A Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 m. programos lėšomis.
ŽNPD, kaip viena iš projekto partnerių, yra įsipareigojusi įvykdyti Platelių apžvalgos aikštelės rekonstrukcijos darbus. Ši dar sovietmečiu įrengta apžvalgos aikštelė kasmet sulaukia daugybės lankytojų. Jie čia traukia, kad galėtų pamatyti nuostabius Platelių ežero peizažus. Iš šios aikštelės puikiai matosi dvi įspūdingiausios Platelių ežero salos – Pilies ir Veršių, taip pat legendomis apipintas Šventorkalnio pusiasalis.
Įgyvendinant „Unigreen“ projektą ši apžvalgos aikštelė bus ne tik sutvarkyta, bet ir pritaikyta regos bei judėjimo negalią turintiems lankytojams. Po rekonstrukcijos darbų čia atsiras naujos dangos, pandusai, turėklai, dviračių stovai, suolai, taktilinis ir kiti informaciniai stendai, kita infrastruktūra.
Pasirašius sutartį su rangovais aikštelės atnaujinimo darbai prasidėjo rugpjūčio pradžioje ir sparčiai juda į priekį. Šiuo metu keičiama sena ir ruošiamasi įrengti naują dangą. Bendra rekonstrukcijos darbų vertė siekia apie 75 000 Eur. Pagal sutartyje numatytus terminus darbai turėtų būti užbaigti iki 2018 m. vasario pabaigos.
Kitą turizmo sezoną lankytojus pasitiks sutvarkyta aikštelės aplinka ir kiekvienam atvykėliui mėgautis Platelių ežero vaizdais bus dar maloniau.

#Latlit #Unigreen
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Rovena Augustinė

Scroll to top