Atkuriamas senasis Platelių dvaro sodas

2021-04-22 / Žemaitijos NP
Žemaitijos nacionalinis parkas šiais metais mini savo 30 metų jubiliejų. Dar 1991 m. balandžio 23 d. Lietuvos Aukščiausioji taryba priėmė sprendimą įsteigti Lietuvoje Žemaitijos, Kuršių nerijos, Dzūkijos ir Trakų istorinį nacionalinius parkus bei Viešvilės gamtinį rezervatą. Minėdami šią sukaktį nusprendėme atsodinti Platelių dvaro sode buvusį vaismedžių sodą. Sodo atkūrimas bus vykdomas naudojant senąsias sodų kūrimo tradicijas (technologijas). Šiais metais Platelių dvaro sode bus pasodintos miškinės obelys, išaugintos iš Žemaitijoje surinktų obelų sėklų. Sekančiais metais, kai pasodintos obelys sutvirtės bus paskiepytos senovinių obelų ūgliais iš Platelių dvaro sodo ir Platelių apylinkių. Šiuo metu nupirkti sodmenys (daugiau kaip 50 obelaičių) laukia kol bus pasodinti. Kviečiame visus, norinčius pasveikinti Žemaitijos nacionalinį parką su šiuo jubiliejumi, jungtis prie šios iniciatyvos. Kaip galima prisidėti prie šio sodo atkūrimo:
 
• Parūpinti pasodintoms obelims apsaugos nuo žvėrių priemonių (geriausia būtų specialaus tinklo), kad jų nenugraužtų kiškiai ar stirnos;
• Parūpinti medžiams pririšti tinkamų kuolų;
• Galima prisidėti ir pinigine parama, bet paramos paskirtyje būtinai nurodant Platelių dvaro parko ir sodo atkūrimui. Auka gali būti pervedama į Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos sąskaitą LT304010043000090144 (𝙣𝙪𝙤𝙧𝙤𝙙𝙖 𝙋𝙡𝙖𝙩𝙚𝙡𝙞𝙪̨ 𝙙𝙫𝙖𝙧𝙤 𝙨𝙤𝙙𝙪𝙞).
 
Labai norėtume pakviesti kartu sodinti sodą, tačiau dėl esančio karantino negalime organizuoti susibūrimų.
Prisidėję prie sodo atkūrimo galės turėti savo vardinę obelį sode. Šiais metais bus paruoštas žemėlapis su pasodintais medeliais ir šių medelių „savininkų“ pavardėmis. Prie vaismedžių nebus vardinių lentelių, kad nedarkyti bendro sodo vaizdo.
Scroll to top