Ar pažintumėte saugomą Lietuvos upių perlą – tulžį?

2021-08-11 / Žemaitijos NP
Vasarą plaukdami baidarėmis ir būdami atidūs, galite išvysti Lietuvos upių perlą – tulžį, išsiskiriantį tiek savo spalvingumu, tiek elgsenos bruožais. Pastaraisiais dešimtmečiais tulžiai nyksta visoje Europoje, todėl yra įrašyti ne tik į Lietuvos Raudonąją knygą, bet jų apsaugai visoje Europos Sąjungoje steigiamos „Natura 2000“ teritorijos.
Nepaisant to, Lietuvoje vis dar trūksta duomenų apie tulžių gausą ir gyvenamąsias upes, todėl LIFE integruotojo projekto „Naturalit“ gamtosaugos ekspertai paukščių perėjimo metu vykdo jų apskaitą ir taip pat prašo visuomenės pasidalinti informacija.
Kuo pasižymi šie paukšteliai, kas kelia jiems didžiausią grėsmę ir kaip kiekvienas gali prisidėti prie jų išsaugojimo, sužinokite vaizdo reportaže.
Reportažas parengtas įgyvendinant LIFE integruotąjį projektą „Naturalit“, kuris siekia užtikrinti pilnavertę „Natura 2000“ tinklo apsaugą Lietuvoje. Už reportažo turinį atsako autoriai ir jis nebūtinai atspindi Europos komisijos nuomonę. Daugiau informacijos apie projektą – naturalit.lt.
Scroll to top