Apie saugomas teritorijas Seime su žemaitiškomis dainomis

2018-03-15 / Žemaitijos NP

Minint Lietuvos valstybės 100-mečio sukaktį, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Seimo Aplinkos apsaugos komitetu kovo 14 d. organizavo konferenciją „Saugomų teritorijų sistema – unikalus Lietuvos šimtmečio laimėjimas“. Renginys vyko Kovo 11-osios Akto salėje. Konferencijoje buvo prisiminta saugomų teritorijų sistemos kūrimo istorija, kalbėta apie nacionalinių ir regioninių parkų svarbą Lietuvai, saugomų teritorijų naudą žmogui, ateities vizijas.

Šiuo metu nacionaliniai ir regioniniai parkai, rezervatai, draustiniai ir kitos saugomos teritorijos sudaro daugiau kaip 17 proc. visos Lietuvos teritorijos. Čia gamta ir kultūros paveldas ne tik saugomi, bet ir pritaikomi visuomenės lankymui: įrengiami pažintiniai takai, apžvalgos vietos, lankytojų centrai ir kita infrastruktūra, padedanti lankytojams pamatyti tai, kas Lietuvoje gražiausia ir vertingiausia, tuo pačiu sumažinanti neigiamą turizmo poveikį gamtai.

Iškilmingo renginio atidarymas buvo patikėtas Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansambliui „Platelē”, tad Seime kovo 14 d. ne tik buvo kalbama Lietuvai aktualiais klausimais, bet ir skambėjo žemaitiškos dainos, šokiai.

 

Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėja

Daiva Abrutė

Scroll to top