Apie atsakingą lankymąsi Žemaitijos nacionaliniame parke

2020-04-03 / Žemaitijos NP

Šiomis dienomis, ypač kai atšyla oras ir pasirodo saulė labai sunku paisyti karantino rekomendacijų ir likti namuose. Tad jeigu visgi, likti namuose jums yra misija neįmanoma ir vis tik mąstote apie pasivaikščiojimus gamtoje, parengėme informaciją apie lankymąsi Žemaitijos nacionaliniame parke karantino metu.
Čia rasite informaciją apie objektus, kurių šiuo metu parke reikėtų vengti (nes jie yra lankomiausi ir socialinis kontaktas didžiausias) ir apie atokesnėse vietose, esančius objektus, kuriuose paprastai lankosi mažiau žmonių (mažiausia socialinio kontakto tikimybė).

Objektai, kuriuose šiuo metu lankytis nerekomenduojame:
1. Dviračių takas aplink Platelių ežerą;
2. Siberijos apžvalgos bokštas – visuose apžvalgos bokštuose, dėl jų apribojančių erdvių, šiuo metu yra nerekomenduojama. Dalis bokštų kitose Lietuvos vietose yra uždaryti!
3. Platelių ežero apžvalgos aikštelė;
4. Šeirės pažintinis takas;
5. Beržoro poilsio aikštelė;
6. Platelių ežero pakrantės: ties Platelių jachtklubu, ties Lineliu, ties Plokštinės stovyklaviete Paplatelėje.

Pažintiniai takai, esantys atokesnėse parko vietose, įrengti miškuose:
1. Liepijų pėsčiųjų trasa – Liepijų kraštovaizdžio draustinio Liepijų miške įrengta 4 km ilgio žiedinė pėsčiųjų trasa. Trasa driekiasi natūraliu mišku, be specialiai įrengtos dangos. Įdomiausiose jos vietose įrengti informaciniai stendai, pasakojantys intriguojančius faktus apie vietos ypatybes. Kur keliauti, take parodys ženklinimas ant medžių – raudoni „giliukai“. Trasa šiuo metų laiku šlapia, būtina neperšlampanti apranga, guminiai batai.
Trasos schema ir aprašymas
2. Paplatelės pažintinis takas – 2,3 km ilgio žiedinis takas veda mišku, kuriame atsiveria gražūs kraštovaizdžiai. Takas vingiuoja aplink miške esantį Sultekio tvenkinį. Stebėti paukščius ar grožėtis tvenkinio panoramomis galima nuo medinio apžvalgos bokšto.
Tako schema ir aprašymas
3. Plokštinės pažintinis takas – 3 km ilgio žiedinis takas įrengtas buvusios sovietinės karinės bazės teritorijoje, takas veda spygliuočių miškais, kuriems būdingas kalvotas reljefas. Take aplankysite niekada neužšąlantį ir sakoma, gydomųjų galių turintį Pilelio šaltinį.
Tako schema ir aprašymas
4. Mikytų pažintinis takas – 1 km ilgio žiedinis takas yra pats paslaptingiausias ir mistiškiausias takas Žemaitijos nacionaliniame parke. Įrengtas ant Mikytų alkakalnio menančio pagonybės aukų laikus, o objektai, kuriuos šiame take aplankysite ne mažiau mistiški ir apipinti legendomis.
Tako schema ir aprašymas
P.S. Jei šio tako pasivaikščiojimui nepakaktų siūlome keliauti Žemaičių Kalvarijos kryptimi ir pakeliui apsilankyti poeto V. Mačernio gimtinės take.
5. Poeto V. Mačernio gimtinės takas – Tarp Barstyčių ir Žemaičių Kalvarijos, esančiame Šarnelės kaimelyje gimė ir augo tragiško likimo poetas Vytautas Mačernis. Miškuose iki jo kapo šiuo metu yra įrengtas 0,5 km ilgio pažintinis takas. Vykstant iki tako automobiliu, mašiną galima palikti prie lankytiną objektą žyminčio ženklo ir iki tako (apie 3 km) miško keliu nueiti pėsčiomis. Maršrutas vaizdingas – miškingas kalvotas reljefas, pelkės, bebrų nameliai. Pažintiniame take šaltinis, garsiosios V. Mačernio vizijos.
Tako žemėlapis

Lankydamiesi gamtoje neužmirškite šių rekomendacijų:
– Nesibūriuokite daugiau nei po 2 žmones, išskyrus tos pačios šeimos narius.
– Dėvėkite apsaugines kaukes ir pirštines.
– Stenkitės rankomis neliesti esančios infrastruktūros.
– Grįžę iš pasivaikščiojimo būtinai plaukite rankas!!!

Lankytojų aptarnavimo skyriaus inf.

Scroll to top