Apdovanoti konkurso „Pasveikink Žemaitiją su Žemaitijos metais“ nugalėtojai

2019-11-28 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija organizavo konkursą „Pasveikink Žemaitiją su Žemaitijos metais“, kuris skirtas 2019-iesiems Žemaitijos metams paminėti. Konkursas vyko nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. iki 2019 m. spalio 31 d. Jame buvo kviečiami dalyvauti Žemaitijos regiono ugdymo įstaigų 1-4 klasių moksleiviai. Šiuo konkursu buvo siekiama paskatinti mokinius kūrybiškai pažvelgti, perteikti mintis ir emocijas apie žemaitiškumo svarbą, jo puoselėjimą.

Direkcija sulaukė 61 darbo iš 14 švietimo įstaigų:  Akmenės r. Ventos, Tryškių Lazdynų Pelėdos, Skuodo r. Mosėdžio, Mažeikių r. Viekšnių, Telšių V.  Borisevičiaus gimnazijų, Kūlupėnų M. Valančiaus pagr. m-klos, Žemalės prad. m-klos, Plungės vyskupo M. Valančiaus prad. m-klos „Saulės“ skyriaus, Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazijos Grumblių prad. ugdymo skyriaus, Platelių meno m-klos, Platelių meno m-klos Šateikių skyriaus, Mažeikių r. „Žiburėlio“ prad. m-klos etnoklubo „Gorgolioks“ .

Konkurso komisijos nariai atrinko 4 geriausius darbus, kurie buvo patalpinti Žemaitijos nacionalinio parko socialinio tinklo Facebook paskyroje.  Paskyros lankytojai buvo kviečiami balsuoti už jiems labiausiai patikusius darbus,  taip išrinkdami nugalėtojus. O lapkričio 27-ąją vyko parodos iš visų gautų darbų atidarymas, kurio metu apdovanoti konkurso nugalėtojai. Jiems įteikti padėkos raštai bei atminimo dovanos. Paroda veiks iki gruodžio 18 d.

I-ąją vietą už piešinį „Meška eina į šventę“ užėmė Akmenės r. Ventos gimnazijos moksleivė D. Godelytė. Ji laimėjo pagrindinį prizą savo klasei – nemokamą edukacinę programą „Užgavėnių špuosa“. II-oji vieta už vaizdo sveikinimą žemaičių tarme „Sveikiname Žemaitiją“  atiteko Telšių V. Borisevičiaus gimnazijos 2 kl. moksleiviams. Jie taip pat buvo apdovanoti  nemokama edukacine programa „Pažintis su gyvūnais“.  III-ąją vietą už sukurtą eilėraštį žemaičių tarme užėmė Viekšnių gimnazijos 4 kl. moksleivė  M. Vaičiulytė,, o IV-ąja vieta džiaugėsi Platelių meno m-klos moksleivė V. Ruginytė  už piešinį  „Žemaitėjes metā”.

Konkurso komisija atrinko ir papildomais prizais apdovanojo, dar kelis jiems patikusius  darbus. Prizai atiteko: Platelių meno m-klos moksleivei R. Šečkutei už piešinį „Skamba dainos Žemaitijoje“,  Mažeikių r. Viekšnių gimnazijos 4 kl.  moksleiviams už bendrą darbą „Visos gėlės tau, mano Žemaitija“ ir Mažeikių „Žiburėlio“ prad. m-klos etnoklubo „Gorgolioks“ nariams už bendrą kūrybinį darbą.

Džiaugiamės aktyviu švietimo įstaigų įsitraukimu į konkursą ir dėkojame visiems dalyvavusiems. Ateityje moksleivius taip pat pakviesime dalyvauti direkcijos organizuojamuose renginiuose.

Visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai)

T. Vilė

 

 

 

Scroll to top