Akcija „Darom“ Žemaitijos nacionaliniame parke

2019-04-30 / Žemaitijos NP

Pavasaris – atgimimo ir gamtos atbudimo laikas. Saulei pašvietus ir sniegui nutirpus ima atsigauti gamta, o su ja, lyg iš niekur, pamiškėse, pakelėse ir paežerėse „pražysta“ pavienės, o kitur ir krūvelėmis – šiukšlės! Ir šios krūvelės įvairios, vienos kur papuola numetamos neatsakingo lankytojo, kitos, didesnės, sukrautos niekdario, kuriam patogiau statybų atliekas atvežti miškan, nei tą patį atstumą iki savartyno nuvažiuoti.

Žemaitijos nacionaliniame parke šių nepageidautinų „žiedų“ taip pat netrūksta. Platelių ežeras – pagrindinis traukos objektas, kurį žmonės labai mėgsta lankyti visais metų laikais. Neretai tūlas atvykėlis ir „dovanų“ palieka. Tad prieš sezoną tenka tvarkytis, kad ežeras vasarą pasitiktų ne tik švariu vandeniu, bet ir švaria aplinka. Kiekvienais metais parke tvarkymo akciją organizuoja ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcija. Prie tvarkymosi kviečiamos prisijungti organizacijos ir pavieniai sąmoningi piliečiai.

Šiais metais aplinkos tvarkymo akcija vyko balandžio 12 d. Susirinkusieji buvo padalinti grupelėmis, visi pagal paskirtą perimetrą keliavo aplink Platelių ežerą ir rinko šiukšles. Džiugu, kad prie šios akcijos tradiciškai prisijungė ir Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai ir pareigūnės. Kiekvienais metais jų pagalbos šioje akcijoje sulaukiame ir esame dėkingi, kad ir tokiose situacijose jie gali mums padėti. Visada prie akcijos jungiasi ir Platelių seniūnija, kuri paskui koordinuoja ir surinktų šiukšlių išvežimą. Įdomu ir džiugu, kad šiais metais aplinką kartu tvarkė ir grupelė ŽNPD projekto „Unigreen”(LLI-010, Gamtinio turizmo pritaikymas visiems) partnerių iš Latvijos. Atvykę į susitikimą dėl tarptautinio projekto įgyvendinimo, partneriai mielai prisijungė prie aplinkos tvarkymo parke.

Balandžio 16 d. direkcijos darbuotojai taip pat rinko šiukšles iš labiausiai lankomų Platelių ežero (Veršių ir Pilies) salų. Nuplaukę ten valtimis, pilnas jas pargabeno kurį laiką besikaupusio „gėrio“. Visgi, daugiausiai šiukšlių vis dar surenkama atokvėpio vietose, automobilių aikštelėse ir aplink jas, žvejų pamėgtose ežero pakrantėse ir kt. Nes žmonėms vis dar yra svetimas suvokimas, kad ką atsinešei su savimi turi ir išsinešti, nes plastikas ir stiklas gamtoje neauga ir jai tikrai nėra reikalingas.

Nors ir liūdna, kad vis dar atsiranda šiukšlintojų, tačiau labai džiugu, kad surenkamų šiukšlių kiekiai mažėja.

#Unigreen #LATLIT #Interreg

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Rovena Augustinė

Scroll to top